вівторок, 22 листопада 2016 р.

День Гідності та Свободи



Сьогодні, 21 листопада 2016 року, в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи. 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Нехтування законодавчо закріпленими пріоритетами зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців. Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.
Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства – до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тисяч поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану.
Обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотний – події, які почалися біля монументу Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року тривають і досі.
Свято відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента 13 листопада 2014 року.
У нашій школі проведено тематичні заходи, приурочені цій даті:
·        покладання квітів до пам’ятних дошок учасникам Революції гідності та АТО;
·        зустрічі з учасниками подій Революції гідності Цоколовим О.С.та  Синьогубом А.М.,  учасниками АТО;
·     виховні бесіди, класні години ««Пам’яті героїв Майдану», «Герої не вмирають», «За честь! За славу! За народ!», «Гідність і слава українського народу», «Гідність, слава і свобода нашого народу»;
·  круглі столи «Українські революції — перші європейські революції   ХХІ століття: причини, завдання, хід та значення»;
·     оформлення інформаційних стендів «Україна – територія гідності та свободи»;
·  перегляд та обговорення документальних фільмів «Молитва за Україну», «Зима, що нас змінила», «Чміль»;
·        екскурсія до міського краєзнавчого музею;
·        виставки малюнків «За гідність і свободу українського народу».

Немає коментарів:

Дописати коментар