пʼятниця, 30 вересня 2016 р.

Зі святом, дорогі учителі!

Традиційно у першу неділю жовтня ми святкуємо День працівників освіти. 29 вересня у приміщенні районного Будинку культури зібралися педагоги усіх навчальних закладів міста з нагоди урочистостей до Дня працівників освіти. Грамоти, подяки та цінні подарунки отримали і вчителі нашої школи.

Всеукраїнський день бібліотек

Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек (згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 № 471/98).
Це професійне свято тих, хто допомагає нам віднайти потрібний шлях до джерела споконвічної мудрості, – бібліотекарів.

День добра й пошани людей старшого покоління

1 жовтня в усьому світі щорічно відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в нашій державі – ще й День ветерана.
Цей день – свідчення глибокої поваги і цивілізованого ставлення українського суспільства до найстарших представників громади, які закладали матеріальну й духовну базу незалежної держави.

четвер, 29 вересня 2016 р.

Сумісництво: оплата праці вчителів, які працюють у декількох школах

У зв’язку зі створенням опорних шкіл та їх філій відділи освіти приймають на роботу вчителів, які не мають повного навчального навантаження, в іншу школу за сумісництвом. Чи правильні  такі дії?
Як має здійснюватися оплати праці вчителів, які працюють у двох і більше школах, зокрема й під час канікул учнів?

Вітаємо Цесарську Л.Н.

Лариса Наумівна

Вітаємо з Днем народження!

З Днем народження вітаємо!
Незабутнім Вашим днем!
Щастя, радості бажаємо,
Щирі побажання шлем.
Нехай обминають болі й тривоги,
Хай стелиться довга життєва дорога.
  Міцного здоров’я, доброї надії,
                                                        Щоб завжди збувались усі Ваші мрії.
                                                         Хай обминають невдачі і грози,
                                                          Хай тільки від сміху з’являються                                                                сльози,
                                                              Хай люди завжди шанують,
                                                      А клопоти про Вас ніколи не чують.

середа, 28 вересня 2016 р.

Інвестування в освіту для світу, що змінюється

На важливості ролі вчителя та необхідності у кваліфікованих і фінансово забезпечених педагогах наголошується у Звіті Міжнародної комісії з питань фінансування глобальних освітніх можливостей «Покоління, що вчиться: інвестування в освіту для світу, що змінюється».

вівторок, 27 вересня 2016 р.

Жінка у відпустці по догляду за дитиною має право на отримання лікарняного у випадку хвороби дитини

Статтею 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного із зазначених цією статтею випадків зокрема, догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною.

Розраховано норми тривалості робочого часу на 2017 рік

Мінсоцполітики на своєму веб-сайті розмістило Розрахунок норми тривалості робочого часу на 2017 рік. Так, у інформації вказано, що нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

неділя, 25 вересня 2016 р.

Вітаємо кращих за професією!

25 вересня на території СК «Олімпієць» відбулися урочистості з нагоди святкування Дня міста. Медаль Бобринецької міської ради «Кращий за професією» отримала Бібік Наталія Станіславівна – вчитель історії нашої школи.
Також грамотою Бобринецької міської ради нагороджено Булуй Людмилу Павлівну, заступника директора з господарської роботи.


субота, 24 вересня 2016 р.

Нашому місту - 249 років!

24 вересня у Бобринці проходили святкові заходи до дня народження міста. Учні 9-11 класів та вчителі взяли участь у святковій ході та покладанні квітів до пам’ятників.

середа, 21 вересня 2016 р.

Міжнародний день миру

«За миру в усьому світі!» – фраза, яка сьогодні для українців набула нового значення. Особливого...  Ще пару років тому для нас мир – це була повсякденна реальність. А сьогодні ж усі люди України виборюють мир та незалежність – хто на сході країни – у окопах та зонах зіткнення –, а хто розвиваючи країну, навчаючи її дітей, лікуючи…   
У сучасному світі мир – це найбільша цінність та казкова мрія. Адже  нестабільність, страх та насилля – не просто лякають та знищують, а й не дають можливості розвиватися країнам, державам, народам…
Саме тому  існує цей день – Міжнародний день миру (International Day of Peace).Міжнародний день миру відзначають у всьому світі із 1982 року за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню.
До 2001 року цей день відзначали кожен третій вівторок вересня, у день відкриття чергової сесії ООН. Проте в резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» має проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня.
У цей день ООН закликає всі країни зупинити військові дії і хоча б на 24 години припинити проливати кров. Тільки мирні переговори та вирішення наявних проблем шляхом діалогу і компромісних рішень можуть дати дійсно відчутні результати і користь для всього людства.
У 2016 році темою відзначення Міжнародного дня миру є  «Цілі сталого розвитку: складові елементи світу».
17 Цілей сталого розвитку були одноголосно прийняті 193 державами – членами Організації Об'єднаних Націй на історичному саміті глав держав, що пройшов у Нью-Йорку у вересні 2015 року.
Новий порядок денний на період до 2030 року закликає держави приступити до впровадження заходів, спрямованих на досягнення цілей протягом наступних 15 років. Адже Цілі сталого розвитку – неодмінна умова досягнення миру, оскільки розвиток і мир є взаємозалежними і взаємодоповнюючими областями.
ООН використовує святкування Дня миру для привернення уваги до своєї різносторонньої роботи на підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи й громади усієї планети до осмислення проблем миру та обміну інформацією, а також практичним досвідом діяльності щодо його досягнення.
Заходи ООН традиційно починаються з церемонії біля Дзвону миру. Церемонія починається із звернення Генерального секретаря ООН, після якого він ударяє в дзвін. Потім, після хвилини мовчання, із зверненням виступає голова Ради безпеки ООН.
В Україні День миру встановлений Указом Президента в 2002 році і відзначається щорічно також 21 вересня – в Міжнародний день миру.
Бажаємо усім нам мирного неба, оскільки воно відкриває перед людством перспективи, 
не зводячи їх до боротьби за виживання! 
Бажаємо нових відкриттів, які зупинять біди, хвороби і катаклізми! Бажаємо творити добро у кожній сфері діяльності, адже це наша країна, наша земля – нам з вами тут жити! 


Проблеми і перспективи нового навчального року: засідання профільного Комітету

Сьогодні, 21 вересня 2016 року, відбулося розширене засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти за участю міністра освіти і науки України, народних депутатів – членів Комітету, представників від місцевих органів влади, навчальних закладів, громадськості.
Під час його проведення було обговорено ряд актуальних питань, зокрема проаналізовано стан і проблеми підготовки навчальних закладів України до 2016-2017 навчального року, підтверджено необхідність розгляду на наступному пленарному тижні пакету освітніх та наукових законів, в тому числі і закону «Про освіту», заслухано інформацію Міністерства науки і освіти щодо початку нового навчального року, а також із заступником Міністра фінансів України обговорено особливості проекту Державного бюджету України на 2017 рік у частині фінансування галузі.
У роботі розширеного засідання Комітету взяла участь делегація від Профспілки працівників освіти і науки України. Консолідовану позицію щодо проблемних питань у освітній галузі виголосив Сергій Романюк.
Заступник голови Профспілки наголосив на недостатності фінансування галузі до кінця цього року. Так, зокрема дефіцит обсягів освітньої субвенції складає 3,7 млрд. гривень, видатків місцевих бюджетів, – 2,2 млрд. гривень, недофінансування професійно-технічних навчальних закладів – 1,3 млрд. гривень. Має місце заборгованість із заробітної плати освітянам: станом на 1 вересня вона становила 30,4 млн. гривень.
Гострими залишаються питання оптимізації, скорочення мережі шкіл шляхом створення опорних шкіл, особливо у сільській місцевості. Адже законодавчого підґрунтя для створення таких структур навчальних закладів немає. Також Сергій Романюк наголосив, що не врегульованими залишаються питання фінансування ПТНЗ, виплати стипендій студентам, належної оплати праці педагогам, а відтак – якості освіти загалом.
На завершення обговорення народні депутати затвердили План заходівщодо проведення 16 листопада 2016 року парламентських слухань на тему «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні».


Вітаємо Борисову Т.П.

Тетяна Пилипівна

Вітаємо з Днем народження!

Ми Вам бажаєм не мінятись, 
Завжди такою залишатись. 
І ще щоб довго, літ до ста, 
Бул
и душею молода! 
Ще зичим жити у любові, 
Купатись в радості й здоров'ї, 
А також успіху й грошей, 
І щоб усе було о'кей! 
А на закінчення бажаєм, 
Щоб все життя здавалось раєм, 
                                                                І хай багато довгих літ 
                                                                Вам подарує щедро світ!

вівторок, 20 вересня 2016 р.

Вартість відпочинку і оздоровлення

Вартість турів вихідного дня та літнього відпочинку, що організовуються та оплачуються за рахунок коштів професійної спілки для членів профспілки та членів їх сімей без придбання путівок, включається до їх загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як додаткове благо.
Про це повідомляється листом Державної фіскальної служби України від 2.09.2016 № 19029/6/99-99-13-02-03-15


неділя, 18 вересня 2016 р.

Основні макроекономічні показники проекту бюджету на 2017 рік

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час позачергового засідання Уряду для розгляду проекту Закону про Державний бюджет у четвер представив основні макроекономічні показники бюджету на 2017 рік.

субота, 17 вересня 2016 р.

Оплата праці вчителів за викладання декількох предметів

Відповідно до п. 3.25 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 6.10.2010 № 930 «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників», в редакції згідно зі змінами, внесеними наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

пʼятниця, 16 вересня 2016 р.

Зарахування виборної діяльності до педстажу для надбавки за вислугу років

Порядок виплати надбавки за вислугу років педагогічним і науково-педагогічним працівникам затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78 «Про реалізацію окремих положень частини першої статті 57 Закону України «Про освіту», частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту», частини другої статті 18 і частини першої статті 22 Закону України «Про позашкільну освіту».

четвер, 15 вересня 2016 р.

Відповідь Мінфіну щодо оплати праці працівників бюджетних галузей у 2016 році

На спільне звернення Федерації профспілок України та всеукраїнських профспілок працівників освіти і науки, охорони здоров’я, культури, соціальної сфери, державних установ до Комітету з питань бюджету Верховної Ради України щодо незабезпеченості видатками для оплати праці працівників бюджетних галузей в 2016 році отримано відповідь з Міністерства фінансів України.
Спільне звернення
Лист-відповідь

середа, 14 вересня 2016 р.

Оплата заміни тимчасово відсутніх учителів

Відповідно до абзацу дванадцятого пункту 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої Міністерством освіти України від 15.04.1993 № 102, за години педагогічної роботи, виконаної понад встановлену норму, провадиться додаткова оплата відповідно до отримуваної ставки заробітної плати в одинарному розмірі.

вівторок, 13 вересня 2016 р.

Щодо організації навчально-виховного процесу у початковій школі: лист МОН

Міністерством освіти і науки надано роз'яснення щодо організації навчально-виховного процесу у початковій школі.
Зокрема, у відомстві зазначають, що, результати навчальних досягнень учнів не озвучуються в класі та на батьківських зборах і така інформація стосується тільки вчителя-учня-батьків.
Також у відомстві повідомляють, що потреба у роз’ясненні положення методичних рекомендацій про перевірку письмових робіт в адаптаційний період навчання в 1 класі ручкою не з червоною пастою, а іншого кольору викликана тим, що вчителі початкової школи часто користуються для перевірок ручками двох кольорів – з червоною пастою для позначення помилок і зеленою – для позначення правильно написаних букв, їх елементів, слів тощо.

пʼятниця, 9 вересня 2016 р.

Рішення суду про підвищення розміру посадового окладу працівників бюджетної сфери набрало законної сили

8 вересня 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд за результатом розгляду апеляційної скарги Кабінету Міністрів України залишив в силі постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 травня 2016 року

середа, 7 вересня 2016 р.

Проведення обов’язкових психіатричних медичних оглядів працівниками навчальних закладів

На виконання ст. 9 Закону України «Про психіатричну допомогу» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 27.09.2000 № 1465 «Про затвердження Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів і Переліку медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності

вівторок, 6 вересня 2016 р.

Підвезення учнів та педагогічних працівників до місця роботи і додому

Згідно з статтею 14 Закону України «Про освіту» та статті 21 Закону України «Про загальну середню освіту» місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати пільговий проїзд учнів, вихованців, студентів та педагогічних працівників до місця навчання і додому у порядку та розмірах,

понеділок, 5 вересня 2016 р.

Основні показники рівня життя населення України

Міністерство соціальної політики України на виконання Генеральної угоди інформує СПО об’єднань профспілок щодо рівня життя населення у січні-червні 2016 року.

пʼятниця, 2 вересня 2016 р.

Українським грошам – 20 років

2 вересня 1996 року в Україні було розпочато грошову реформу. Початок створення власної національної валюти був обумовлений проголошенням державної незалежності країни.

Спочатку були запроваджені попередники гривні – українські карбованці. Однак 25 серпня 1996 року президент молодої держави підписав Указ «Про грошову реформу в Україні», відповідно до нього вводилася в обіг гривня – національна валюта та її сота частина – копійка.

Саме від 2 вересня 1996 року НБУ випустив в обіг банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 гривень і розмінну монету номіналом 1, 2, 5, 10, 25 і 50 копійок, покінчивши із випуском карбованців.

Назва національної валюти «гривня» – природня, традиційна, логічна для України. У різний час слово «гривня» означало спершу мідяну монету номіналом у дві з половиною, згодом — у три копійки, а з часом — срібну, вартістю у десять копійок.

Загалом походження слова «гривня» виводять від прикраси з золота чи срібла у вигляді обруча, який наші предки носили на шиї (тобто – на «загривку»).

Історія гривні – давня: ще в «Повісті минулих літ» її вже згадують як платіжний засіб. Відтак, запровадження гривні як національної грошової одиниці України в 1996-му мало вагоме історичне підґрунтя.

Нинішню ж копійку спочатку пропонували назвати і «резана», і «сотий» – але в підсумку зійшлись на назві, звичній іще з радянських часів. Щоправда, 1- та 2-копійчані монети нині вже мало хто використовує як повноцінний платіжний засіб: за нинішніх цін, погодьмося, це не та копійка, яка гривню береже...

За 20 років свого існування національна валюта пережила багато змін. Нині на обох її боках можна побачити знакових для українців осіб та пам'ятні місця.

Національний банк України з 1 вересня 2016 року увів в обіг пам’ятну обігову монету «20 років грошовій реформі в Україні» номіналом 1 гривня, яка присвячена 20-річчю запровадження національної валюти України – гривні.

четвер, 1 вересня 2016 р.

В Україні розпочався новий 2016-2017 навчальний рік

1 вересня 2016 року в Україні розпочнеться новий навчальний рік для школярів,  студентів, педагогів. Сьогодні за парти сядуть майже 400 тисяч першокласників.